Czartery Jachtów Grecja – Przegląd Najpopularniejszych Miejsc do Żeglowania

Czartery Jachtów Grecja

Grecja to prawdziwy raj dla miłośników żeglarstwa. Liczne wyspy, błękitne wody Morza Egejskiego i Jońskiego oraz doskonałe warunki atmosferyczne sprawiają, że jest to idealne miejsce do czarterowania jachtu. Poniżej przedstawiam przegląd najpopularniejszych miejsc do żeglowania w Grecji.

  • Cyklady

Cyklady to archipelag składający się z ponad 200 wysp, z których tylko 24 są zamieszkałe. Wyspy te słyną z urokliwych białych domków, wąskich uliczek i malowniczych plaż. Popularne wyspy takie jak Mykonos, Santorini i Paros przyciągają turystów swoim niepowtarzalnym urokiem. Żeglując po Cykladach, możesz odkrywać różnorodność wysp, kąpać się w krystalicznie czystych wodach i cieszyć się słonecznymi zachodami.

  • Dodekanez

Dodekanez to kolejny archipelag w Grecji, składający się z 12 większych wysp i ponad 150 mniejszych wysepek. Rodos, Kos, Symi i Patmos to tylko kilka z popularnych miejsc do odwiedzenia. To region o bogatej historii i kulturze, gdzie można zwiedzać średniowieczne zamki, antyczne ruiny i malownicze miasteczka. Dodekanez oferuje również piękne zatoki i zaciszne plaże, które są idealne do cumowania jachtu i relaksu na pokładzie.

  • Jońskie Wyspy

Jońskie Wyspy to zachodnia część Grecji, która obejmuje takie wyspy jak Korfu, Kefalonia, Zakynthos i Lefkada. Ten obszar słynie z bujnej zieleni, turkusowych wód i malowniczych krajobrazów. Żeglując po Jońskich Wyspach, można cieszyć się spokojnymi wiatrami i zatoczkami, idealnymi do pływania i nurkowania. Warto odwiedzić miasto Korfu, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, oraz odkryć urok ukrytych lagun na Lefkadzie.

  • Saronicki Zatok

Saronicki Zatok znajduje się w pobliżu Aten i jest popularnym miejscem do żeglowania dla lokalnych mieszkańców i turystów. Znajdziesz tu wiele malowniczych wysp, takich jak Aegina, Hydra i Poros. Ten region jest również znany z historycznego portu Pireus, który jest bramą do zwiedzania Aten i starożytnych zabytków. Saronicki Zatok oferuje dogodne żeglugowe trasy, zatoczki do cumowania i liczne tawerny serwujące świeże owoce morza.

  • Sporady

Sporady to archipelag położony na północ od Aten, składający się z 24 większych wysp, z których tylko pięć jest zamieszkałych. Skopelos, Skiathos i Alonissos to popularne wyspy w tym regionie. Sporady są znane z pięknych plaż, dziewiczej przyrody i błękitnych wód. To doskonałe miejsce do spokojnego żeglowania, z dala od tłumów turystów, gdzie można odkrywać urok ukrytych zatoczek i cieszyć się śródziemnomorskimi smakami.

Podsumowując, Grecja oferuje niezapomniane doświadczenia dla żeglarzy. Niezależnie od tego, czy preferujesz żywe życie nocne na wyspach Cyklad, malownicze wschody słońca na Dodekanezie czy spokojne żeglowanie po Jońskich Wyspach, z pewnością znajdziesz idealne miejsce, które spełni Twoje oczekiwania. Czarterowanie jachtu w Grecji pozwoli Ci odkryć uroki tego pięknego kraju i stworzyć niezapomniane wspomnienia na morzu.

 

Leave a Reply