Trytki – historia powstania

Trytka pojawiła się w naszym kraju w latach 90. Wcześniej przeszła jednak długą drogę – produkt stopniowo udoskonalano. Dziś możemy wybierać z różnorodnych materiałów i kolorów trytek.

trytki

Początki trytki

By dokładnie prześledzić genezę trytki, musimy cofnąć się do lat 50 ubiegłego wieku. Właśnie wtedy opracowano trytkę, której główną funkcją było zabezpieczenie wiązek kabli. Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania. Wreszcie udało się uporać z frustrującym problemem. Do tej pory osoby zatrudnione musiały borykać się:

  • ze splątanymi kablami;
  • z przetarciami w obrębie kabli;
  • z ewentualnymi zranieniami palców.

Dekady mijały, a pomysł zaproponowany przez inżyniera z firmy Thomas & Betts ewoluował.

Jak z czasem zmieniała się trytka?

W miarę upływu czasu doskonalono proces produkcyjny opaski zaciskowej. Stał się on więc mniej problematyczny i mniej czasochłonny. Dzięki stopniowym ulepszeniom poprawiała się także odporność trytki. Na początku taki produkt łatwo było uszkodzić. W dodatku nie zapewniał pewnego połączenia, bo mogło dojść do tzw. luzowania.

Obecnie na rynku spotkamy się już nie tylko z trytkami metalowymi (właśnie z tego tworzywa początkowo wykonywano produkt). Ogromną popularnością cieszą się wyroby stworzone z materiałów sztucznych.

Zmianom uległo także zastosowanie trytki. Na samym początku produkt wykorzystany był głównie w branży lotniczej. Dzisiaj nikogo nie dziwi już sytuacja, gdy kompletem trytek dysponuje przeciętne gospodarstwo domowe. To niepozorne wyposażenie jest przydatne zarówno do zadań, przeprowadzanych przez profesjonalistów, jak i do drobnych napraw, które wykonujemy w domu samodzielnie, na własny użytek.

W poszukiwaniu wysokiej jakości trytek zawsze kierujmy swoje kroki do profesjonalnych miejsc. W takich firmach jak np. 4Technik możemy liczyć na wyczerpujące informacje na temat parametrów produktów. Opcje oferowane przez rzetelne sklepy zostały także dokładnie przebadane.

Leave a Reply