Wybór uchwytu do kabla – na co zwrócić uwagę?

Wybór akcesoriów do porządkowania kabli i przewodów to zadanie, do którego można podejść z różnym nastawieniem. Zakup pierwszego lepszego produktu nie zawsze się opłaca. Jeśli chcesz wyposażyć się w uchwyt kablowy, wyróżniający się wysoką funkcjonalnością, koniecznie zapoznaj się najpierw z właściwościami produktu.

Uchwyty do przewodów – sposób montażu

Przed zakupem powinniśmy upewnić się, co należy przygotować przed montażem uchwytów. W niektórych przypadkach konieczne jest wcześniejsze wywiercenie otworów. W innych natomiast do montażu używa się specjalnego zintegrowanego gwoździa lub kołka. Jak widać wiele zależy od konstrukcji, jaką mają konkretne uchwyty kablowe.

Jeden z najwygodniejszych sposobów montażu oferują zdecydowanie uchwyty do przewodów samoprzylepne. Aby z nich skorzystać, nie potrzebujemy żadnych dodatkowych przyrządów. Wystarczy odkleić warstwę, znajdującą się na kleju, a następnie przyłożyć uchwyt kablowy do wybranego miejsca.

Uchwyt kablowy – wybierz rozwiązanie z odpowiedniego materiału

Solidne uchwyty do przewodów to rozwiązanie, które pomoże nam zapanować nad chaosem w kablach przez długi czas. Oczywiście to będzie możliwe, jeśli zdecydujemy się na dostatecznie wytrzymałe tworzywo. Do takich materiałów zaliczymy np. poliamid 6.6. Dzięki niemu uchwyty kablowe są:

  • lekkie;
  • wytrzymałe;
  • odpowiednie do zastosowania w wymagającym środowisku (wykazują m.in. dużą odporność chemiczną).

Uchwyt do kabla – wybierz właściwe wymiary

Ten parametr jest niezwykle istotny, bo to on pozwoli nam określić, czy rozważane przez nas uchwyty kablowe rzeczywiście sprawdzą się do określonego zastosowania. W fachowych sklepach nie powinniśmy mieć problemu z uzyskaniem takich informacji. Oprócz tego sprawdzone podmioty starają się zapewnić swoim klientom dostateczny wybór rozmiarów. Przykładowo w firmie 4Technik znajdziemy m.in. uchwyty kablowe samoprzylepne o rozmiarach 10 mm, 5 mm, 4,9 mm, 19 mm.

Wygląd uchwytów kablowych

Oprócz rozmiaru do wyboru mamy także różne wersje kolorystyczne. Większość uchwytów dostępnych aktualnie na rynku prezentuje się estetycznie i minimalistycznie, więc bez trudu wkomponują się w aranżację.

Postaw na cenę i satysfakcjonującą jakość

Fachowe rozwiązania wcale nie muszą być kosztowne. Uchwyty do przewodów, po które sięgają profesjonaliści, a także osoby, wykonujące porządkowanie kabli u siebie w domu mogą zdecydować się na ekonomiczne opakowania. W rezultacie cena jednostkowa uchwytu do kabla jest niezwykle atrakcyjna.

Leave a Reply