Wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym – jak przebiega, wady zalety?

Najważniejsze jest zdrowie zębów, ale chyba wszyscy zgodzimy się z tezą, że dla większości osób liczy się także estetyka uśmiechu. Na szczęście przeważnie te dwie rzeczy mogą iść ze sobą w parze, o ile wybierzemy profesjonalny, kompleksowo działający gabinet stomatologiczny. W takich miejscach przeprowadza się m.in. działania z zakresu stomatologii estetycznej.

Wybielanie zębów w Warszawie – bezpieczeństwo przede wszystkim

Współczesne metody są w stanie w widoczny sposób poprawić wygląd uzębienia bez osłaniania ich struktury. Wszystko dlatego, że takimi działaniami zajmują się profesjonalni stomatolodzy. Lepiej więc nie decydować się na niesprawdzone, niepewne preparaty, szczególnie jeśli zachęcają one spektakularnymi efektami, które w jednej chwili można osiągnąć w domowym zaciszu. Zdecydowanie lepszym pomysłem będzie zdecydowanie się na wybielanie zębów z ekspertami, mającymi odpowiednie doświadczenie i kompetencje.

Stomatologia estetyczna – w jaki sposób wybiela się zęby?

Obecnie stosuje się kilka metod, mających na celu poprawienie kolorystyki uzębienia. Jedną z nich jest zastosowanie specjalnej lampy laserowej. Cały proces jest niezwykle prosty. Wystarczy na powierzchnię zębów pacjenta bądź pacjentki nałożyć specjalny żel, a następnie naświetlać miejsce z pomocą wcześniej wspomnianej lampy. Metoda jest więc komfortowa. Do tego efekty utrzymują się przez stosunkowo długi czas – białymi zębami będziemy mogli cieszyć się przez całe lata. Niestety za taki proces będzie trzeba dość dużo zapłacić.

Innym ciekawym rozwiązaniem jest wybielanie zębów nakładkowe. Stomatologia estetyczna dotyczy nie tylko działań podejmowanych w gabinecie. Niektóre kroki możemy wykonać samodzielnie, w domu. Wybielanie zębów tą metodą polega na nasmarowaniu nakładem specjalnym żelem, a następnie na noszeniu nakładki zgodnie z harmonogramem. Do zalet tego sposobu można zaliczyć niższą cenę niż wybielanie zębów metodą laserową. Nie da się jednak ukryć, że jest to sposób bardziej czasochłonny i pracochłonny.

Jak bezpiecznie i skutecznie wybielać zęby?

Konsultacja z profesjonalistami, m.in. z Varsovia Dental (https://varsoviadental.pl/) to;

  • dokładne poinformowanie pacjenta o tym, jak przebiega wybielanie zębów daną metodą, oraz z jakimi zaletami i wadami wiąże się każda z nich;
  • zastosowanie nowoczesnego wyposażenia;
  • bezpieczeństwo;
  • satysfakcjonujące efekty.

Współpraca ze sprawdzoną klinika stomatologiczną oznacza także dokładne zweryfikowanie, czy u danej osoby rzeczywiście można przeprowadzić wybielanie zębów. W kompleksowo działających miejscach możemy liczyć także na inne działania z zakresu stomatologii estetycznej. Dzięki nim można poprawić niezadowalający kształt zębów, pozbyć się przebarwień, przerw między zębami, zniwelować narośniętą płytkę nazębną oraz inne rozprawić się z innymi problemami, takimi jak np. ubytki w szkliwie.

Leave a Reply